Keeled

See on tõlge. See võib sisaldada vigu või olla aegunud inglise keelse versiooni suhtes. Tõlkija: Raivo Ratsep

CSS & XSL

Miks soovitab W3C kahte erinevat stiili keelt? Millist peaksid kasutama? Põhimõtteliselt võib reegli kokku võtta väga lühidalt:

Kasutage CSS'i, kui saate, kasutage XSL'i kui peate.

Miks

Põhjus on selles, et CSS'i on märksa lihtsam kasutada, lihtsam õppida, seega ka kergem hallata ja odavam. On olemas WYSIWYG'i toimetajad CSS'i jaoks ning üldiselt on rohkem vahendeid CSS'i kui XSL'i jaoks. Kuid CSS'i lihtsus tähendab, et tal on omad piirangud. Mõningaid asju ei saa teha CSS'ga, või ainult CSS'ga. Siis on vaja XSL'i või vähemalt XSL'i ümberkujundamise osa.

Milliste asjade jaoks XSL'i siis kasutada? Üldiselt kõigi, mis vajavad ümberkujundamist. Näiteks kui teil on loetelu ning tahate seda näidata leksikograafilises järjekorras, või kui sõnad peavad olema asendatud teiste sõnadega, või kui tühje elemente tuleb asendada tekstiga. CSS saab genereerida sõnu, kuid ainult väikesteks asjadeks, näiteks punkti numbrite päiseid.

Diagramm

XSL'i ja CSS'i roll HTML'i ja XML'i     dokumentide esitluses.

See diagramm näitab XSL'i ja CSS'i rolli. XML dokumente on võimalik esitada kolmel erineval moel: (1) Kui dokumenti pole vaja muuta, kasuta CSS'i. Vastasel korral kasutada XSL-T'd, XSL'i ümberkujundamise keelt, kahel järgneval viisil: (2) kas loo stiili omadused koos teksti ümberkujundamisega, kasutades selleks XSL'i alakeelt XSL-FO (XSL Formatting Objects); või (3) genereeri uus XML'i- või HTML'i-dokument ning lisa sellele uuele dokumendile CSS'i stiilileht.

Veel infot

Bert Bos, style activity lead
Autoriõigus © 1994–2022 W3C® Privacy policy

Created 22 July 1999.
Last updated R 01 apr 2022 13:53:20

Keeled

Tõlgete kohta